Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie zysku w Allianz?
Co zapewnia ubezpieczenie zysku brutto?
Ubezpieczenie zysku od ryzyka jego utraty
Informacja dla klientów dawnej Avivy
Sprawdzone rozwiązania dla Twojej firmy
Częste pytania o ubezpieczenie zysku przedsiębiorstwa
Ubezpieczenie od utraty zysku opracowaliśmy z myślą o sektorze dużych podmiotów gospodarczych, które posiadają już ubezpieczenie mienia przedsiębiorstw w Allianz lub chcą zawrzeć ubezpieczenie mienia przedsiębiorstw wraz z ubezpieczeniem zysku.
Ubezpieczonym może być:
- przedsiębiorstwo produkcyjne, handlowe lub usługowe prowadzące pełną lub uproszczoną księgowość,
- właściciel nieruchomości,
- instytucja finansowa,
- dealer samochodowy.
Informacje niezbędne do zawarcia ubezpieczenia są określane na etapie analizy ryzyka przez underwritera. Należą do nich m.in.:
- szczegółowy opis działalności przedsiębiorstwa,
- dane dotyczące obrotu i wyników finansowych,
- opis czynników wpływających na długość przestoju lub zakłócenia np. występowanie tzw. „wąskich gardeł”, przewidywany czas odbudowy mienia, itp.,
- opis zależności pomiędzy dostawcą i odbiorcą, dostępność i czas oczekiwania na dostawę maszyn i urządzeń technologicznych lub surowców i półproduktów,
- opis zależności pomiędzy działami lub wydzielonymi jednostkami wewnątrz przedsiębiorstwa,
- wykaz szkód i rezerw szkodowych za okres minimum 3 ostatnich lat.
Nie – ubezpieczenie od utraty zysku jest ściśle związane z ubezpieczeniem mienia przedsiębiorstw oferowanym przez Allianz.
Jednym z głównych warunków, byśmy mogli przyjąć odpowiedzialność z umowy ubezpieczenia zysku przedsiębiorstw, jest przyjęcie przez nas odpowiedzialności za szkodę w ramach umowy ubezpieczenia mienia przedsiębiorstw. W związku z tym, aby zawrzeć z nami umowę ubezpieczenia zysku przedsiębiorstw, należy posiadać również nasze ubezpieczenie mienia.
Wysokość udziału własnego lub franszyzy redukcyjnej ustalamy indywidualnie. Zależy ona od czynników uwzględnianych przy ocenie ryzyka. Franszyza redukcyjna w ubezpieczeniu zysku wyrażona jest zazwyczaj w dniach i wynosi zwykle od 3 do 7 dni.
W indywidualnych przypadkach możemy ustalić inną wysokość franszyzy redukcyjnej, odpowiednio do poziomu ryzyka.
Jesteśmy tu, by Ci pomóc
My dołożymy starań, aby pomóc Ci załatwiać sprawy związane z ubezpieczeniami – szybko i wygodnie - przez internet.
Wypełnij i wyślij formularz. Powiadomimy Cię o załatwionej sprawie.
Dokumenty, wnioski, formularze do pobrania
Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.
Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON 012267870, wysokość kapitału zakładowego: 457 110 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz pełne dane o spółce.