Gorce – najważniejsze informacje
Gorce – szlaki turystyczne nie tylko dla zaawansowanych
Kilometry szlaków biegnące przez najpiękniejsze zakątki tego regionu, na których w dodatku rzadko spotyka się tłumy turystów – to jedna z głównych cech, jaka wyróżnia Gorce. Mapa tego obszaru obfituje w nie tylko piesze, ale i spacerowe, rowerowe, konne i edukacyjne szlaki turystyczne. Gorce – co warto od razu w tym miejscu podkreślić – będą odpowiednie nawet dla osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w górskich wędrówkach lub po prostu nie chcą porywać się na zdobywanie wysokich szczytów.
Biegnie tu między innymi fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego, na odcinku od Krościenka nad Dunajcem do Rabki-Zdroju. Włożony w wędrówkę wysiłek w najlepszy sposób wynagradza natura – wspaniałymi widokami, bliskością przyrody, kojącą ciszą, a na najwyższych szczytach nawet widokiem na Tatry, Pieniny oraz Beskid Wyspowy i Sądecki.
Gorce – szczyty, które warto znać
Jaki jest najwyższy szczyt w paśmie Gorce? Turbacz, który wznosi się na wysokość 1310 m n.p.m., choć niektóre źródła podają 1314 m. Jest to zarazem najbardziej reprezentatywny szczyt w Gorcach, zaliczany do Korony Gór Polskich. Prowadzące przez Gorce szlaki na Turbacz różnią się długością, a co się z tym wiąże – czasem niezbędnym do ich pokonania. Najpopularniejsza trasa prowadzi z Nowego Targu, skąd na Turbacz można dotrzeć w około 2-2,5 godziny.
Pozostałe szlaki na Turbacz mają swój początek w Koninkach, Obidowej, Łopusznej, Niedźwiedziu i Rabce-Zdroju, z których droga na szczyt zajmuje od niespełna 2 do około 4,5 godzin. Warto tylko pamiętać o jednym, wybierając się na Turbacz. Gorce słyną z tego szczytu, stanowi on ich wizytówkę, dlatego mimo stosunkowo niewielkiego ruchu w tym regionie, akurat tutaj – zwłaszcza w wakacyjne weekendy – bywa dość tłoczno.
Ale nie jest to jedyne miejsce, które warto zobaczyć, przemierzając Gorce. Najwyższy szczyt tego pasma jest oczywiście najpopularniejszym celem górskich wypraw, jednak na fantastyczne wrażenia, a zarazem spokojniejszą atmosferę, można liczyć także na innych. Wśród najciekawszych wymienia się Jaworzynę Kamienicką (1288 m n.p.m.), Gorc (1228 m n.p.m.), Lubań (1211 m n.p.m.) czy Magurki (1108 m n.p.m.).
Gorce – schroniska. Gdzie się zatrzymać?
Góry Gorce – nie tylko na wędrówki
Ubezpieczenie podróży w Allianz
Dołącz do nas
Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.
Informujemy, że artykuły mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.
Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON 012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz pełne dane o spółce.