Początki naszej współpracy z ruchem paralimpijskim sięgają 2006 r.
Od 2021 r. do 2028 r. jesteśmy oficjalnym Światowym Partnerem Ubezpieczeniowym zarówno ruchu olimpijskiego, jak i paralimpijskiego.

Za nami igrzyska w Pekinie i w Paryżu. Przed nami kolejne igrzyska ‒ w Mediolanie i Cortinie w 2026 r. oraz w Los Angeles w 2028 r.

Pomagamy spełniać marzenia, realizować sportowe wyzwania i odpowiadać na potrzeby sportowców z całego świata. Zapewniamy im nie tylko rozwiązania ubezpieczeniowe, ale też możliwości rozwoju kariery i kompleksowego dbania o zdrowie. To partnerstwo to dopełnienie naszych wartości, wśród których inkluzywność, troska o społeczeństwo oraz dążenie do jednoczenia ludzi na całym świecie są tożsame z wartościami wyznawanymi przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Międzynarodowy Komitet Paralimpijski.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) to niezależna organizacja międzynarodowa non-profit, której celem jest budowanie lepszego świata poprzez sport. Utworzony 23 czerwca 1894 r., niecałe dwa lata przed pierwszymi nowożytnymi igrzyskami olimpijskimi w kwietniu 1896 r., MKOl jest najwyższą władzą Ruchu Olimpijskiego.

Międzynarodowy Komitet Paralimpijski (IPC) jest globalnym organem zarządzającym Ruchu Paralimpijskiego. Jego celem jest organizacja igrzysk paralimpijskich oraz zarządzanie, nadzór, administracja i promocja paralimpijskich imprez sportowych. Jego wizją jest stworzenie inkluzywnego świata, w którym jest również miejsce na sport paralimpijski.

Sprawdź, jak wyglądały kulisy przygotowań do igrzysk w Paryżu. Dowiedz się więcej o ludziach, którzy za tym stoją, poznaj wybranych sportowców, zajrzyj do olimpijskiej kuchni…
Triatlon
Innowatorzy
Szefowie misji
Duch igrzysk
Kuchnia olimpijska
Ostatnie przygotowania
Dowiedz się więcej o kryteriach wyboru żywności,
która będzie paliwem dla olimpijczyków i paralimpijczyków w Paryżu.
Ochotnicy, biegacze z płomieniem olimpijskim, pracownicy ochrony... Sprawdź, bez kogo jeszcze igrzyska nie byłyby możliwe.
Dowiedz się, co zrobiono, by zmniejszyć negatywny wpływ igrzysk na środowisko naturalne.
W Allianz Polska każdy pracownik mógł przygotować się do igrzysk i wziąć udział w naszym firmowym sportowym wyzwaniu. Za udział w aktywnościach sportowych zdobywaliśmy punkty, a pokonane kilometry zostaną zamienione na wsparcie celów charytatywnych.
Dbamy o środowisko - jeżdżąc do pracy rowerem zamiast autem lub idąc pieszo, zmniejszamy emisję CO2. Zobacz, nasze wyniki!