Zakończony kwartał był udany dla inwestorów na globalnym rynku akcji. Fed nie zmienił stóp procentowych, nie było również negatywnych zaskoczeń w globalnej gospodarce, a wyniki spółek w Stanach Zjednoczonych były dobre. W kolejnym kwartale analitycy ankietowani przez serwis Bloomberg oczekują dalszej poprawy wyników spółek z amerykańskiego indeksu S&P500. W tym otoczeniu inwestorzy pozostali pozytywnie nastawieni do ryzykownych aktywów, a ceny głównych indeksów na rynku akcji wzrosły przy nadal niskiej zmienności.
W marcu rosły zarówno spółki technologiczne, jak i z tradycyjnych sektorów gospodarki. Tym razem jednak lepiej zachowały się spółki cykliczne, których wyniki są bardziej wrażliwe na otoczenie gospodarcze. Sugerować to może, że inwestorzy coraz śmielej wyceniają scenariusz miękkiego lądowania gospodarki, a nawet koniec spowolnienia gospodarczego. Mocniejsza gospodarka może spowolnić proces spadku inflacji, choć inflacja prawdopodobnie pozostanie w tendencji spadkowej. Dobra kondycja gospodarki może jednak wpłynąć na opóźnienie obniżek stóp procentowych. Wydaje się, że w kolejnych okresach kluczowe dla rynku akcji będą reakcje banków centralnych na publikowane odczyty inflacyjne.
Ostatecznie bardziej przemysłowy indeks Dow Jones Industrial Average zakończył miesiąc wzrostem o 2,1%. W tym czasie technologiczny NASDAQ Composite wzrósł o 1,8%. Lepiej zachowały się europejskie rynki akcji, gdzie udział cyklicznych sektorów jest relatywnie większy. Indeks Stoxx Europe 600 zyskał 3,7%. Wśród sektorów wyróżniały się banki oraz spółki paliwowe. Dobry sentyment utrzymał się również na rynkach wschodzących pomimo umacniającego się dolara względem lokalnych walut, a chiński indeks MSCI China zakończył miesiąc wzrostem o 0,9%.