Przyczyny chorób sercowo-naczyniowych
Jak dbać o zdrowie serca?
Jak dbać o serce? Co możesz zrobić na co dzień? Uprawiaj sport, nie pal papierosów, ogranicz albo wyeliminuj alkohol i systematycznie się badaj, nawet gdy nic Ci nie dolega.
A jak wygląda zależność: dieta a zdrowe serce? Warto zmniejszyć ilość przetworów mięsnych, soli i słodyczy. Zdrowemu sercu sprzyja spożycie ryb, nasion roślin strączkowych, warzyw niskoskrobiowych (jak np. pomidory, ogórki, zielone warzywa liściaste) i owoców.
Jeśli chodzi o tryb życia, znaczenie ma również nocny wypoczynek. Jak jakość snu wpływa na serce? Należy spać przez co najmniej 6 godzin na dobę. Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej informuje o wielu badaniach, które potwierdzają, że zbyt krótki sen przyczynia się m.in. do choroby niedokrwiennej serca[3].
Nawet jeśli dbasz o serce, weź pod uwagę ubezpieczenie na życie i zdrowie, które obejmuje ryzyka związane z chorobami tego organu. Co daje taka polisa?
1. Wypłata pieniędzy w razie poważnej choroby
Leczenie ciężkiej choroby może okazać się bardzo kosztowne. Może też wiązać się z przejściowymi problemami z zarobkowaniem. Z umowy dodatkowej w razie poważnego zachorowania można w takiej sytuacji otrzymać wypłatę pieniędzy, w zależności od sumy ubezpieczenia – nawet do miliona złotych.
Zakres ochrony obejmuje m.in.:
Są one wymienione w OWU (ogólnych warunkach ubezpieczenia). Przeczytaj ten dokument, zanim zdecydujesz się na ubezpieczenie. Dowiesz się, jakie są warunki ochrony.
W Allianz możemy zapewnić Ci wsparcie finansowe, jeśli zachorujesz na jedną z ponad 50 chorób, w tym zawał serca, udar mózgu i nowotwór złośliwy.
2. Leczenie za granicą
Dzięki umowie dodatkowej „Leczenie za granicą” możesz skorzystać z opieki w zagranicznej klinice. Organizacją wyjazdu, opłaceniem leczenia i wsparciem na każdym etapie do kwoty nawet 2 mln euro zajmie się firma Further Underwriting International SLU. Co istotne, możesz otrzymać 100 euro za każdy dzień w szpitalu (maksymalnie 60 dni), a także zwrot wydatków na leki zalecone po leczeniu – do 50 000 euro.
Zakres umowy obejmuje m.in. operację wymiany lub naprawy zastawki serca oraz pomostowanie aortalno-wieńcowe (bypass).
3. Wypłata za leczenie w szpitalu w Polsce
Możesz też liczyć na zwrot kosztów rehabilitacji m.in. w związku z zespołem ostrego niedokrwienia serca, zawałem serca, operacją serca, udarem mózgu, przeprowadzonej w ciągu 12 miesięcy od leczenia w szpitalu tych dolegliwości.
4. Dostęp do lekarzy specjalistów i badań w Polsce
Wybierz Pakiet Medyczny „Bądź Zdrów”, aby korzystać z prywatnej opieki na terenie całego kraju. Dzięki tej ochronie uzyskasz dostęp do lekarzy i badań w ponad 1500 placówkach Grupy LUX MED. Możesz wybrać jeden z trzech wariantów, które różnią się m.in. liczbą specjalistów, badań i zabiegów.
Najwyższy pakiet – platynowy – daje Ci dostęp do 29 specjalizacji dla dorosłych i 19 dla dzieci. W ramach wszystkich wariantów możesz skorzystać m.in. z konsultacji z kardiologiem.
5. Dostęp do drugiej opinii medycznej zagranicznych specjalistów
Źródła:
[1] https://zdrowie.pap.pl/byc-zdrowym/kardiologia-dla-pokolen-2022
[2] https://zdrowie.pap.pl/byc-zdrowym/kardiologia-dla-pokolen-2022
[3] https://ncez.pzh.gov.pl/abc-zywienia/czy-dlugosc-snu-ma-zwiazek-z-otyloscia-i-wieksza-smiertelnoscia/