Rok szkolny to czas pełen wyzwań. Jednym z nich jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa zarówno podczas jego obecności w szkole jak i poza nią. Na lekcjach w szkolnej ławce dziecko wydaje się całkiem bezpieczne, ale podczas przerw, w drodze do i ze szkoły, czy podczas zajęć pozalekcyjnych, bywa różnie.
Co możemy zrobić? Wykupić dla dziecka ubezpieczenie szkolne NNW. Jaką ochronę daje takie ubezpieczenie? W jakich sytuacjach działa? Wyjaśniamy.
Spis treści:
- Zakres NNW dla dziecka
- W jakich przypadkach zostanie wypłacone odszkodowanie z ubezpieczenia?
- Gdzie działa NNW szkolne Twoje Dziecko?
Zakres NNW dla dziecka
Dzieci są bardzo ruchliwe, chcą odkrywać świat bez żadnych ograniczeń. To dlatego ich zachowania są nieprzewidywalne i czasem ryzykowne. Nawet jeśli dziecko jest ostrożne, może ulec wypadkowi z winy innych osób. Nie chodzi o to, by się tym zamartwiać, bo na zdarzenia losowe nie mamy wpływu. Chodzi o to, by zapewnić sobie wsparcie w razie wystąpienia tych zdarzeń. Ogromną pomocą są środki wypłacane z ubezpieczenia NNW.
Jaką ochronę zapewnia Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków Twoje Dziecko? W ramach ochrony zapewnionej przez polisę, dziecko uzyska zwrot pieniędzy za leczenie i rehabilitację po wypadku:
- w szkole, np. na lekcji wf-u czy podczas szkolnej przerwy,
- poza szkołą, np. w drodze do niej i w drodze powrotnej,
- na zajęciach pozalekcyjnych (organizowanych przez szkołę, a także prywatne kluby sportowe i ośrodki).
Ubezpieczenie chroni twoje dziecko także w domu lub na wakacjach.
Co ważne, ubezpieczeniem można objąć nie tylko uczniów, lecz także przedszkolaki oraz dzieci uczęszczające do żłobków. Do ubezpieczenia można przystąpić przez cały rok, zapewniając dziecku ochronę przez cały rok.
lub poza nią może skutkować wizytami u lekarza, pobytem w szpitalu czy rehabilitacją. W takiej sytuacji warto skorzystać z usługi Assistance 24h, która zawiera:
- wizyty pielęgniarki i psychologa po nieszczęśliwym wypadku,
- pomoc korepetytora, gdy powypadkowa nieobecność w szkole będzie się przedłużać. Dzięki temu maluch nie wypadnie z rytmu nauki i będzie podążać za materiałem omawianym na lekcjach.